Перейти до змісту

Міфи

Мама і тато мають однакові права на своїх дітей

Теорія

ст. 21 Конституції України: Усі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними.

ст. 24 Конституції України:

Громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом.

Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.

ч. 6 ст. 7 Сімейного кодексу України: Жінка та чоловік мають рівні права і обов'язки у сімейних відносинах, шлюбі та сім'ї

ч. 2 ст. 54 Сімейного кодексу України: Усі найважливіші питання життя сім'ї мають вирішуватися подружжям спільно, на засадах рівності. Дружина, чоловік мають право противитися усуненню їх від вирішення питань життя сім'ї.

ч. 1 ст. 141 Сімейного кодексу України: Мати, батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою.

Практика

На практиці, у нашому суспільстві, в головах у людей, чиновників, державних службовців, суддів тощо, досі є радянські переконання про "онажемать", "носила дитину під серцем дев'ять місяців".

В більшості таких установ, батько по замовчуванню винуватий у всьому, а матір треба "понять и простить".

Якщо матір не дає батьку бачитися з дітьми, то у неї на це є дуже поважна причина

Теорія

ч. 3 ст. 157 Сімейний кодекс України: Той із батьків, з ким проживає дитина, не має права перешкоджати тому з батьків, хто проживає окремо, спілкуватися з дитиною та брати участь у її вихованні, якщо таке спілкування не перешкоджає нормальному розвиткові дитини.

ст. 3 Конвенції про права дитини: Держави-учасниці забезпечують те, щоб дитина не розлучалася з батьками всупереч їх бажанню, за винятком випадків, коли компетентні органи згідно з судовим рішенням, визначають відповідно до застосовуваного закону і процедур, що таке розлучення необхідне в якнайкращих інтересах дитини. Таке визначення може бути необхідним у тому чи іншому випадку, наприклад, коли батьки жорстоко поводяться з дитиною або не піклуються про неї, або коли батьки проживають роздільно і необхідно прийняти рішення щодо місця проживання дитини.

Практика

Є велика кількість матерів і батьків, які не керуються найкращіми інтересами дітей, а керуються якимось своїми персональними амбіціями і образами. Як показує, наприклад, історія Михайла, навіть ідеальна поведінка, м'який характер батька і повна фінансова підтримка сім'ї не гарантує адекватну справедливу відповідну поведінку матері, у найкращих інтересах дітей.